שקיות לענף הרפואה

ענף הרפואה כמעט תמיד, צורך מוצרים אחרים מאזרחים. אפילו כשמדובר על שקיות, בבתי חולים יצטרכו שקיות אחרות. זה נובע מכמה סיבות. 

ראשית, כל המוצרים שבית החולים או המרפאה מחזיקה, חייבים להיות סטריליים. בנוסף, המכשירים השונים שמשמשים רק את עולם הרפואה, דורשים מוצרים חד פעמיים משלימים. כמו למשל, גליל נייר למיטה של רופא המשפחה. 

כך גם שקיות, בית החולים מזמין שקיות אחרות לצרכים המיוחדים שלו.

במאמר הבא, ערכנו לכם סיור בין כותלי בית החולים, המעבדות, לנסות להבין אלו שקיות הם צריכים ואיך אנחנו מייצרים אותן.

איך נראות השקיות של בית החולים?

אם תסתכלו ממש חזק בפחים של בית החולים, תראו, לא יאמן, שקיות רגילות. אבל כמובן, לא לזה התכוונו. השקיות שמשמשות את צוות הרופאים עבור דגימות, בדיקות שונות, נראות ובנויות אחרת משקיות רגילות.[

לדוגמה, שקית שמיועדת לבדיקת מעבדה. לקחו דגימה של עור מהחולה ומעבירים למעבדה. על השקית, אמורים להיות פרטים מזהים, למי זה שייך, מה מטרת הבדיקה, האם השקית של בית חולים או סתם עוד שקית, כל הצרכים הללו מובילים את בית החולים לשקיות שדברנו עליהם.

ראשית, הן הרמטיות. יש להם סגירה עליונה חזקה שתמנע כל פתיחה בטעות. בנוסף, על השקית, יש את הלוגו של בית החולים.

אבל ההבדל המשמעותי הוא בכיס הפנימי שיש בכל שקית. בכל שקית יש כיס פנימי שקוף, בתוכו אפשר להכניס נתונים על הדגימה שלקחו, מי החולה, מספרים לצורך זיהוי וכדומה. 

איך אנחנו מייצרים אותן?

כשמדובר ביצור של שקיות לבית חולים, אנחנו חושבים פעמיים על כל פעולה. נתחיל מזה שהשקיות צריכות להיות בקו ייצור סטרילי משום שהוא הולך לשמש לדגימות מעבדה שחייבות להישאר נקיות. 

בנוסף, אנחנו לומדים כמה שיותר את הצורך של בית החולים הן מבחינת גודל השקית והן מבחינת הכיס הפנימי. אלו פרטים מכניסים בו ואיזה גודל הוא צריך להיות. כמו כן, חשוב לנו שהכיס יהיה נוח לשימוש ושלא יהיה קשה להשחיל אליו את הנייר עם המידע. 

ולסיום, כל אלו, הובילו אותנו לתהליך ייצור מרתק ומדויק שבסופו תוכלו לראות שקיות איכותיות שמשרתות את בתי החולים והמרפאות ברחבי הארץ.